Vyrobeno výhradně z přírodních materiálů

Záruka na dekorativní kameny 50 let

Certifikováno v zateplovacím systému

Prohlédnout produkty Dozvědět se více

Dekorativní kámen se narodil v USA v šedesátých letech minulého století. U jeho zrodu stála myšlenka poskytnout zákazníkovi vyšší kvalitu a širší nabídku přírodních obkladů z kamene. To vše s šetrným ohledem na přírodu.

Rekonstituovaný, nebo také kultivovaný (z anglického slova cultured) kámen v sobě zachovává krásu rostlého kamene, ale zároveň díky jeho kultivaci usnadňuje montáž, zajišťuje dlouhodobou stálost barvu i tvar.

Zákazník může vybírat z desítek druhů kamene, který se od toho vytěženého v přírodě liší pouze svou vnitřní stavební strukturou a způsobem balení. Právě vnitřní stavba rekonstituovaného kamene poskytuje materiálu neomezenou životnost. Díky většímu zastoupení lehčených minerálních agregátů a zvýšené přítomnosti písků křemíku má dekorativní kámen nižší hmotnost a tím je zajištěna jednodušší a levnější montáž. Lehkost materiálu navíc otvírá možnost jeho použití na široké spektrum podkladových materiálů, od sádrokartonu, přes dřevo až po klasické zdi.

Na světě existují desítky firem zabývající se výrobou rekonstituovaného kamene. Rozdílnost jejich snažení je dána detailní propracovaností jednotlivých prvků, ale zejména pak počtem originálních forem. Tak jak v přírodě, je každý vytěžený, nebo sebraný kámen originálem, je snahou těch nejprestižnějších výrobců kultivovaného kamene, pracovat s maximálním počtem originálních forem. Pouze dostatečný počet forem zajistí neopakovatelnou originalitu v každém detailu.

Naše společnost Ecokámen, která patří do evropské skupiny Ecopiedra (český překlad Ecokámen) má ve své nabídce více jak padesát druhů kamene. Každý druh je vyráběn v desítkách až stovkách originálních forem. Každý druh má čtyři až osm barevných mutací.

Ecokámen je výjimečný precizním detailem, počtem forem, ekologicky šetrnou výrobou a dokonalým balením. Ecokámen je jiný, není lepší je nejlepší. Zejména pak v kategorii Sillarejo naprosto nezaměnitelný, originální a působivý.

Pomáháme pokrýt svět. Chráníme naše prostředí. Poskytujeme radost. Dáváme nový rozměr vašemu bydlení.